Sundance TV Shorts Competition logo
00
DNI
00
GODZINY
00
MINUTY
00
SEKUNDY

DO ROZPOCZĘCIA SUNDANCE FILM FESTIVAL: LONDYN

Film Reel Over City

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

ZWYCIĘZCY 2017

Nagroda Jury

Black - Tomasz Popakul

Nagroda Publiczności Vimeo®

Błąd jednostki - Filip Gąsiorowski

partnerzy

UPC
Toya
Multimedia Polska
PISF
American Film Festival
Warsaw Film Festival
VIMEO
Sundance Institute

jurorzy

Mike Plante

Senior Programmer, Short Films, Sundance Institute

Mike Plante, Senior Programmer, ShortFilms - Sundance Institute, gdzie pracuje od 2001 r. Zajmuje się wyborem filmów na festiwale od 1993 r. Sprawował pieczę nad filmami krótkometrażowymi dla Lunchfilm (2005-obecnie) i Orbitfilm (2011). Jest także producentem dokumentów, m.in. pełnometrażowego Giuseppe Makes A Movie z 2014 r.

 

Harold Gronenthal

EVP, AMC/SundanceTV Global

Jako Wiceprezes ds. programowych i operacji w AMC Global i SundanceTV Global, Harold Gronenthal nadzoruje kwestie programowe, przejęcia i operacje sieciowe popularnych i wielokrotnie nagradzanych marek AMC Networks – AMC Global i SundanceTV Global. Z firmą związany jest od 29 lat, ma doświadczenie w zarządzaniu wieloma kluczowymi dla biznesu obszarami.

Jeff Hurlow

Szef Vimeo Brand Studio

Jego motto to „podążaj za pomysłami, nie za pieniędzmi”. Kierując się tą zasadą, pracował z największymi markami tworząc dla nich, we współpracy ze społecznością zdolnych twórców filmowych platformy Vimeo, niezwykłe filmy fabularne, dokumentalne i eksperymentalne formy krótkometrażowe. Hurlow to urodzony przedsiębiorca, który aktualnie, wraz ze swoimi córkami, zajmuje się hodowlą stada zadziornych kurczaków.

Kalina Cybulska

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Absolwentka Filmoznawstwa UJ i obecna studentka Podyplomowych Studiów Menedżerów Kultury SGH. Preselekcjonerka festiwalu TMobile Nowe Horyzonty. Od 2011 roku pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej zajmując się m.in. skierowanym do młodych filmowców serwisem Pierwsze Ujęcie. Wcześniej pracowała m.in. przy produkcji filmów oraz jako recenzent filmowy.

Paweł Felis

Krytyk filmowy Gazety Wyborczej

Krytyk filmowy Gazety Wyborczej. Publikował również w innych czasopismach, m.in. Tygodniku Powszechnym, Kinie, Przekroju i Filmie. Prowadził portal internetowy Gazeta Filmowa skupiający krytyków filmowych młodego pokolenia, był też dyrektorem programowym Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Jest absolwentem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i laureatem głównej nagrody 8. edycji konkursu im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych w roku 2003. Członek FIPRESCI, zajmuje się również upowszechnianiem kultury filmowej.

Patrycja Gołos

Corporate Affairs UPC Polska & CEE

Członek zespołu zarządzającego CEE, odpowiedzialna za działania z zakresu relacji zewnętrznych, polityki publicznej i regulacji w całym regionie. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku medialnym i telekomunikacyjnym, w szczególności w obszarze infrastruktury telekomunikacyjnej, płatnej telewizji i rozwoju nowoczesnych usług cyfrowych. Od lat zaangażowana na rzecz promocji kompetencji cyfrowych, przedsiębiorczości oraz konkurencyjnej gospodarki. Jest wiceprezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE).

Tomasz Raczek

Krytyk filmowy i publicysta

Ukończył wydział wiedzy o teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Był twórcą i pierwszym redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”, ostatnim redaktorem naczelnym miesięcznika “Film" oraz autorem relaunchingu miesięcznika „Voyage“; w 2001 roku wprowadził na polski rynek prasowy tygodnik „Gala“. Właściciel Instytutu Wydawniczego Latarnik. Autor cotygodniowej audycji “Szczerotok” w radiu TOK FM. Od lutego 2017 roku pełni także funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Magazyn Filmowy”, wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Urszula Śniegowska

American Film Festival

Dyrektor artystyczna American Film Festival, organizowanego we Wrocławiu od 2010 roku przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, jedynego festiwalu w Europie Środkowej poświęconego niezależnemu kinu z USA. 8. edycja odbędzie się w dn. 24-29 października 2017. Współtwórczyni programu wymiany transatlantyckiej US in Progress w Paryżu i Wrocławiu (www.americanfilmfestival.pl / usinprogress.com). Urszula jest współautorką antologii polskiej animacji najnowszej „Akcja animacja”. Publikowała teksty o filmie i kulturze w Kinie oraz Obiegu.

 

Andrzej Pasowski

Dyrektor marketingu TOYA

Dyrektor marketingu spółki TOYA - operatora kablowego, a równocześnie prezes zarządu spółki TOYA TM – zarządzającej marką TOYA. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim (1972-78) i studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim (1988-1989). Od 1990 pracuje w prasie i mediach elektronicznych (tygodnik Odgłosy-redaktor wydawca, Radio Manhattan-dyrektor reklamy, Telewizja TOYA- dyrektor reklamy).

Anna Janusz

Multimedia Polska

Od 15 lat związana z branżą Public Relations. Doświadczenie zawodowe zdobywała najpierw w Polskim Radiu w zespole Biura Promocji, potem jako szefowa promocji Programu i Polskiego Radia. Od 10 lat związana z operatorem telekomunikacyjnym Multimedia Polska, który realizuje także Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego Multimedia OFF. Pracuje na stanowisku z-cy dyrektora Biura Public Relations. Specjalizuje się w strategiach wizerunkowych i planowaniu kampanii PR.

Natalia Maliszewska

Warszawski Festiwal Filmowy

Urodzona w 1987 roku w Warszawie. Studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2012 roku związana z Warszawską Fundacją Filmową, od 2014 roku pełni funkcję kuratora Konkursu Krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Wiesław Kot

Krytyk Filmowy

Krytyk filmowy, wykładowca akademicki, bloger. Kierował działem kultury we Wprost i w Newsweek.pl. Opublikował 30 książek z zakresu filmu i literatury. Dwa lata temu wydał „100 najważniejszych scen filmu polskiego”, w zeszłym roku „Manewry miłosne. Najsłynniejsze romanse polskie.

Maria Sadowska

Reżyser i wokalistka

W 2009 roku wyreżyserowała krótkometrażowy film fabularny „Non-stop kolor” na podstawie napisanego przez siebie scenariusza. Pierwszym filmem długometrażowym w reżyserii Marii Sadowskiej był dramat „Dzień kobiet” z 2012 roku, który otrzymał m.in. nagrodę główną w kategorii „Najlepszy film polski” na Festiwalu Filmów Polskich. Niedawno na ekranach kin zagościła reżyserowana przez Sadowską „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, entuzjastycznie przyjęta przez krytykę biografia najsłynniejszej polskiej seksuolożki.

Copyright 2017 AMC/Sundance Channel Global Networks, LLC. All Rights Reserved.